تشریفات مجالس

عقد و عروسی

عقد و عروسی از مهم ترین و شیرین ترین مجالس شادی برای آغاز زندگی مشترک است که در کشور ما بسیار مهم و دارای اهمیت است. برخی از خانواده ها تمایل به برگزاری این دو جشن به صورت همزمان و در یک شب دارند اما برخی دیگر ترجیح می دهند بین مراسم عقد و جشن عروسی مقداری فاصله باشد آنهم به دلایل مختلف.

عقد و عروسی
در این بین، مراکز مختلف خدمات جشن هم فعالیت می کنند از جمله دفاتر ازدواج، تالار عروسی، باغ تالار، عکاسان و فیلمبرداران مختلف و مراکز دیگر که همگی مرتبط به این موضوع بوده و چشم به راه شروع زندگی مشترک دو پسر و دختر برای ارائه خدمات مناسب به آنها هستند.

مراسم عقد

دو پسر و دختر برای شروع زندگی نیاز به بستن قراردادی عاطفی، قانونی و شرعی دارند تا بتوانند به شکلی رسمی و قانونی زندگی مشترک خود را آغاز نمایند. تمامی این شرایط در مراسم عقد و با خواندن خطبه انجام خواهد شد.
هدف دیگر از انجام مراسم عقد و انتظاری چندین ماهه برای گرفتن جشن اصلی یعنی جشن عروسی، فراهم کردن مقدمات لازم برای شروع یک زندگی مناسب برای هر دو طرف است تا شرایط لازم برای آغازی ایدئال ایجاد شود.

جشن عروسی

در جشن عروسی که آخرین مرحله از مراسمات و راهی کردن زوجین به سمت زندگی مشترک است می توان تمامی آئین های قومی و محلی را مشاهده کرد. هر شخصی با توجه به محل زندگی خود می تواند این مراسم را آنگونه که خود تمایل دارد برگزار نماید.

عقد و عروسی با هم یا جدا؟

گاهی برخی افراد تمایل به شروع سریع زندگی مشترک دارند یعنی ابتدا اقدام به برگزاری جشن نامزی کرده تا طرفین در مدتی بسیار کوتاه و در روابطی کنترل شده، بیشتر همدیگر را بشناسند سپس اقدام به برگزاری جشن عقد و عروسی با هم می کنند زیرا در دوران نامزدیِ رسمی، تقریباً سایر امورات مانند خرید جهیزیه و… انجام شده است.
اما گاهی نیز برخی از خانواده ها و خود دختر و پسر تمایل بیشتری به فاصله انداختن بین عقد و عروسی دارند تا بتوانند کارهای لازم را با فرصت بیشتری انجام دهند.
هر دو این شرایط می تواند با توجه به موقعیت خانواده ها مناسب و درست باشد.

فاصله بین عقد و عروسی

این موضوع بستگی به شرایط خانواده ها دارد اما بصورت عقلانی و تجربی، بهتر است این فاصله نهایتاً بیشتر از 1 سال نشود.
عموماً مدتی بین 6 ماه تا 1 سال را مناسب می دانند زیرا بهتر می توان شرایط و حواشی های مختلف را در این مدت زمان کنترل کرد.

 

باغ عمارت سران

تشریفات سران،جشن عروسی،عقد،نامزدی

۲ نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *