تشریفات ملل

کترینگ عروسی

برگزاری مراسم جشن و عروسی یکی از مهم ترین کارهایی است که هر کسی در زندگی خود باید به آن اهمیت دهد. به مجموعه کارهای مقدماتی برای برگزاری جشن عروسی کترینگ عروسی می گویند. که مدیریت آن نیاز به مهارت بسیار بالایی دارد. به همین جهت انتخاب کترینگ عروسی با کیفیت بالا مسئله مهمی است. و خدمات گسترده ای دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

 

کترینگ عروسیکترینگ عروسی چیست؟

اصطلاح کترینگ به معنی تدارک و آماده سازی غذا و پذیرایی در مراسم است.

کترینگ یا کیترینگ هر دو به یک معنی هستند تلفظ کترینگ به صورت عام صحیح تر است. معنی  catering  تهیه و تدارک غذای سفارش شده و بسته ‌بندی و توزیع مواد غذایی برای عده زیادی از افراد است. کترینگ غذا در انواع مختلفی مانند کترینگ بیمارستانی، کترینگ هواپیمایی، کترینگ قطاری، کترینگ مجالس ارائه می شود.

نوع پذیرایی در مهمانی یا جشن بسته به نوع مهمانی و مراسم است. در ایران واژه کترینگ بیشتر برای مراسمات جشن و عروسی استفاده می شود. در واقع همان خدمات جامعی است که در عروسی ها ارائه می شود. شامل تهیه غذا، دیزاین سالن، گل آرایی و مدیریت کلی مراسم است.

چرا استفاده از کترینگ را پیشنهاد می کنیم؟

استفاده از کترینگ زمانی مناسب است که فرد برگزارکننده مراسم نخواهد دغدغه برگزاری مراسم را داشته باشد. در این صورت باید از یک تیم تخصصی یا شرکت های خدماتی برای ارائه کترینگ استفاده کند. در صورتی که می خواهید عروسی و جشن خود را در باغ برگزار کنید، استفاده از خدمات کترینگ بسیار مهم و ضروری خواهد بود.

برای انتخاب کترینگ حرفه ای و تخصصی می توانید از سایت های مختلف کمک بگیرید. انتخاب کتریگ بسیار مهم است. بطوری که اگر نتوانید یک تیم تخصصی برای برگزاری مراسم خود پیدا کنید، خدامت درستی به مهمانانتان ارائه نمی شود. و خاطره خوبی از جشن شما برای مهمانان باقی نخواهد ماند.

همچنین میوه ها، شیرینی ها و شام تدارک دیده شده توسط کترینگ باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد و همچنین بار میوه و شیرینی به صورت حرفه ای تزئین شود.

مزایای کترینگ عروسی

با در اختیار داشتن کترینگ عروسی خیالتان از بابت برنامه ریزی درست و به موقع راحت خواهد بود. و شما به عنوان میزبان هیچ گونه استرسی را در قبال درست انجام شدن مراسم به عهده نخواهید داشت. در ادامه چند مورد از مزایای انتخاب کترینگ عروسی را بیان می کنیم.

برنامه ریزی درست و به موقع

یکی از اصلی ترین وظایف کترینگ عروسی برنامه ریزی درست و اصولی است. مثلا برای هر نوع پذیرایی ساعت خاصی را در نظر می گیرند. برای خوردن نوشیدنی، شام، میوه و هر دسر دیگری ساعت خاصی را اعلام می نمایند و مطابق با آن انجام می دهند. نحوه پذیرایی درست از مهمانان، سرد نبودن غذا، رسیدگی به تک تک مهمانان از اصول کترینگ عروسی موفق است.

برگزاری مراسم با توجه به بودجه میزبان

کترینگ های عروسی در قبال خدماتی که ارائه می دهند، منویی در مقابل میزبان قرار می دهند. تا میزبان با توجه به بودجه خود یکی از منوها را با خدمات مختلف انتخاب نماید. همچنین شما می توانید با توجه به بودجه خود از سایر خدمات از جمله گل آرائی، شمع آرائی و دیزاین مجالس استفاده کنید.

نحوه طبخ غذا

با در اختیار داشتن کترینگ ها می توانید یک تیم حرفه ای آشپز نیز در اختیار داشته باشید تا شام عروسی شما را با کیفیت ترین مواد غذایی و اصوی ترین روش پخت ارائه دهند. در کترینگ عروسی معمولا از آشپزهای ماهر و حرفه ای برای طبخ غذا استفاده می شود.

انتخاب مکان عروسی

با دریافت مشاوره های رایگان کترینگ ها می توانید بهترین مکان را متناسب با بودجه، تعداد مهمانان و مسیر خود انتخاب نمایید. همچنین مکان های پیشنهادی توسط کترینگ ها را می توانید از قبل مشاهده کنید و در صورت پسند، آن را رزرو نمایید.

برنامه ریزی در طول عروسی

کارهایی که باید در روز عروسی انجام شود، عمدتا کاری پرفشار و استرس آور است. اما با انتخاب یک کترینگ حرفه ای مجرب این کار استرس اور به یک برنامه ریزی هدفمند و رضایت بخش تبدیل خواهد شد.

 

کترینگ عروسیصرفه جویی در وقت و زمان

با در اختیار داشتن کترینگ عروسی در زمان و وقت شما صرفه جویی می شود. زیرا روز عروسی بسیار فرصت کمی در اختیارتان است تا بتوانید به همه کارها برسید. مخصوصا اگر دست تنها باشید شرایط برای شما به مراتب سخت تر خواهد بود.

سایر خدمات

خدمات کترینگ صرفا محدود به پذیرایی و برنامه ریزی کارها نیست بلکه اموری همچون گل آرائی، دیزاین و شمع آرایی و … نیز از جمله خدمات کترینگ عروسی محسوب می شود.

کلام آخر

در این مقاله به طور خلاصه مبحث کترینگ را مورد بررسی قرار دادیم. از مهم ترین ویژگی کترینگ عروسی می توان به هزینه های مقرون به صرفه و کاهش هزینه ها اشاره نمود که با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت در دسترس شما قرار می گیرد. فرقی نمی کند چه مواردی را برای پذیرایی انتخاب می کنید کترینگ می تواند این موارد را به بهترین شکل ارائه دهد.

 

تشریفات مجالس ملل

تشریفات سران،جشن عروسی،عقد،نامزدی

 

بدون نطر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *