تشریفات ملل

کندی بار

از گذشته های دور چیدن میز و تنقلات به شکلی خاص رواج داشته و همواره مورد توجه قرار می گرفته است. در کندی بار انواع شکلات و تنقلات و خوراکی و آجیل قرار دارد. امروزه برگزاری مراسم توسط تالارها انجام می شود. و کندی بار بعنوان یکی از خدمات تالارها ارائه می شود.  میز کندی بار در تولدها، جشن نامزدی و عروسی و … بکار برده می شود.

 

کندی بار

کندی چیست؟

واژه کندی به معنی آب نبات است. اما در اصلاح کنـدی ظروفی است که برای سرو انواع آبنبات، شکلات، کوکی، پاستیل و سایر تنقلات استفاده می شود.به این ظروفی که برای سرو تنقلات استفاده می شود، ظروف کنـدی می گویند. این ظرف ها در مدل های مختلف و جنس های متفاوت تولید می شود. مدل های ان به گونه ای است که می توان روی میز قرار داد و برخی پایه های بلند دارند و در کنار میز جای می گیرند.

اقلام مورد استفاده در کندی بار

انواع شکلات، کیک های تزیینی، چیپس و پفک و پاپ کورن و انواع و اقسام خوراکی های سالم و مقوی در میز کنـدی بار استفاده می شود.

علاوه بر این، می توان از میز کنـدی بار برای چیدن انواع نوشیدنی و دسر نیز استفاده کرد. این مسئله می تواند برای مهمانان بسیار جذاب باشد. و نشان دهنده سلیقه میزبان است.

کندی بار چگونه تهیه می شود؟

به طور معمول کنـدی بار روی میزی به رنگ سفید یا صورتی به شکل گرد یا مستطیلی چیده می شود. این میز در کنار میز اصلی قرار می گیرد. و سعی می شود رنگ بندی آن با تم مراسم ست باشد. امکان نورپردازی و بادکنک آرایی برای این میز وجود دارد.

میز کندی بار یا خوراکی سالم

در میز کنـدی بار سالم به جای استفاده از چیپس و پفک و پاپ کورن از مواد غذایی سالم همچون میوه، آلبالو خشک، انجیر خشک، پسته و آجیل و … استفاده می شود. به جای نوشیدنی های گازدار می توان از آبمیوه های طبیعی استفاده کرد.

به جای فینگر فودهایی همچون سوسیس و کالباس که برای سلامتی انسان مضر است، می توان از کشک بادمجان، کراکت مرغ، الویه، دلمه و سایر غذاهای خانگی استفاده کرد.

تفاوت کندی بار و کندی باکس در چیست؟

کنـدی بار و کنـدی باکس به طور کلی دو مفهوم جدا از یکدیگرند. کنـدی بار در اصطلاح به میزی گفته میشود که کنـدی ها و تنقلات مختلف بر روی آن چیدمان می شود اما کنـدی باکس به ظروفی گفته می شود که در آن ها انواع تنقلات ، شکلات ، شیرینی ، پاستیل و … می توان قرار داد.

 

تشریفات مراسم

تشریفات سران،جشن عروسی،عقد،نامزدی

بدون نطر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *