تشریفات عروسی

گل آرایی

گل آرایی به چینش حرفه ای، زیبا و قرار دادن گل های مختلف در کنار هم به شکلی که سبب زیبایی و جذابیت فراوان گردد گفته می شود. از این گل ها در مراسم و جشن های مختلف برای تزیین و زیباسازی بیشتر فضا استفاده می کنند. امروزه گـل آرایـی تبدیل به یکی از مهم ترین کارهای مربوط به مراسمات مختلف شده است.

 

گل آرایی
برای ایجاد چنین هنری، می توان از گل های متنوع استفاده نمود. اصولاً یکی از قوانین بسیار مهم در ایجاد زیبایی «استفاده از هنر تضاد رنگ هاست» به این معنی که اگر قصد دارید هر رنگی، زیبایی خود را در بالاترین سطح نشان دهد بهتر است از رنگ های مختلفی در کنار هم استفاده کنید مثلاً سفید در کنار سیاه یا سفید در کنار قرمز و… .
به این شکل می توان بهترین نوع گل آرایی را انجام داده و گل هایی زیبا را به شکل مجموعه ای با ارزش در محیط قرار داد.

مهم ترین نکات در مورد گل آرایی

– بهتر است حتماً از گل های طبیعی و تازه استفاده کنید تا جذابیت بیشتری داشته باشند
– رنگ های متنوع و مختلف را در کنار هم استفاده کنید تا هر گلی قادر به پخش انرژی مثبت و واقعی خود باشد
– از رنگ سبز یعنی برگ های مختلف هم به درستی در لابلای گل ها و یا اطراف آن استفاده کنید زیرا گـل آرایـی بدون رنگ سبز معنا ندارد
– استفاده مناسب از فوم ها را فراموش نکنید. از فوم به اندازه کافی، درست و سرجای خود استفاده کنید تا دسته گلتان، بدشکل نشود.
– برای حفظ شادابی گل ها، آنها را تا زمان انتقال به محل، حتماً در آب و جای خنگ نگهدارید
– یکی از بهترین راه ها برای زیباسازی دسته گل ها، استفاده از نور فراوان است. حتماً سعی کنید گل های زیبای خود را که با هنرمندی تمام، به بهترین شکل ممکن آراسته اید، در مکانی قرار دهید که نور کافی برای دیدن تمام زیبایی آن وجود داشته باشد
– چنانچه ساقه گل ها بلند است با توجه به نیاز، آنرا بریده و ارتفاع گل ها را تنظیم کنید
– اگر در گـل آرایـی و نوع طراحی خود نیاز دارید که غنچه گل ها سریعاً باز شوند اینجا بجای آب سرد از آب گرد باید استفاده کنید.
– هر چند وقت یکبار، مقداری از ته ساقه ها را ببرید تا بتوانند بهتر آب را جذب کرده و از پلاسیده شدن سریع جلوگیری گردد.
با رعایت این نکات می توان گل آرایی را در بهترین شکل ممکن انجام داد و نتیجه ای مثبت از آن دریافت کرد.

اصول گل آرایی

گل ارایی اصولی کلی دارد که باید در نظر گرفت.

تناسب:

ارتباط میان شکل و اندازه و رنگ و سایر مشخصات بصری گل را تناسب می گویند. تناسب باید در گل آرایی برقرار شود. یعنی اندازه ها، رنگ ها، شکل و زیبایی گل و سایر چیزهایی که به آن اضافه می شود باید با هم متناسب باشند.

ریتم

ریتم در اصطلاح گل آرایی یعنی سامان دادن برای خلق یک زیبایی بصری است. ریتم باعث می شود چشمان بینندگان به آن جلب شود. ریتم اگر در چیدمان طرح قرار نگیرد، طرحی شلخته و بهم ریخته خواهیم داشت. موادری که باعث می شود ریتم در طرح گل آرایی قرار بگیرد، عبارتند از: رنگ، ماده، خط، فرم ، بافت و …

ایجاد توازن

اگر باکس گلی را طراحی می کنید باید در آن توازن ایجاد کنید. بدین شکل که چیدمان نهایی را از زوایای مختلف بررسی کنید. و با افزودن یا کم کردن گل و شاخه و برگ به آن توازن ببخشیم.

تسلط

وقتی تصمیم به گل آرایی می گیرید باید تسلط کافی روی کار داشته باشید. تسلط باعث می شود اعتماد به نفستان بالا رود و تمرکز بیشتری روی کار داشته باشید. تسلط باعث می شود دقیقا بدانید چه سایز گلی با چه طرحی جور در می آید. یعنی عناصر را بررسی کنید و در کنار هم قرار دهید.

سه نکته مهم در گل آرایی

مکان گل آرایی

اولین اقدام در جهت گل آرایی مکان، دیدن و بررسی آن مکان است. تا دقیقا بدانید برای کجا چه طرحی بزنید.

با دیدن مکان می توانید تناسب بین مکان گل آرایی و رنگ و شکل گل ها ایجاد کنید. تالار باغ تشریفات سران با در اختیار قرار دادن مکان و ایجاد گل آرایی های زیبا و متنوع در خدمت شما عزیزان می باشد.

 

گل آرایی

ارتفاع چیدمان 

برای گل آرایی هر مکان و هرچیزی به ارتفاع و سایز آن باید توجه کرد. مثلا برای گل آرایی میز شام و میزهای تالار باید از گل های ریز و کوچک استفاده کرد و ارتفاع کار بین 20 تا نهایتا 35 سانتی متر باشد. تا ارتفاع زیاد گل ها روی میز مانع دید افراد نشود

انتخاب درست مواد مصرفی

انتخاب گل و مواد مناسب برای گل آرایی از نکات اصلی آن است.

به عبارت دیگر شما باید بدانید چه نوع گلی و با چه طرحی در کجا باید قرار بگیرد. به طور مثال برای قسمت جلوی سن تالارها یا میزها، باید از گل های مینیاتوری و ریز تر استفاده کرد. و برای جایگاه عروس و داماد و سایر جاهای مرتفع به گل های درشت تر مثل آنتوریوم نیازمندیم.

 

تشریفات سران
مراسم عروسی،نامزدی،تولد

بدون نطر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *