تشریفات عروسی

باغ تالار

باغ تالار به مکانی بزرگ همراه با تمامی امکانات از جمله گل و گیاه و درختان متنوع، منظره ای زیبا و سرسبز در کنار انواع سالن و امکانات درجه یکی برای برگزاری مراسم مختلف مانند عروسی، نامزدی، جشن عقد، جشن تولد، مراسمات رسمی، دولتی و… گفته می شود که می تواند اندازه و ابعاد بسیار متنوعی داشته باشد.

 

باغ تالار
شاید قبلاً لزومی به وجود چنین مکان هایی برای برگزاری جشن ها و دورهمی های مختلف نبود و تقریباً اکثر افراد عادت به برگزاری تمامی جشن ها در خانه داشتند اما امروزه نوع زندگی و چگونگی برگزاری جشن ها و مراسمات کاملاً دگرگون شده و وجود بـاغ تـالار برای داشتن بهترین جشن ها، بسیار مهم و ضروری شده است.

امکانات مختلف باغ تالار

در هر باغ تالاری می بایستی امکانات بسیار متنوع و گوناگونی وجود داشته باشد تا بتوان چنین نامی بر آن نهاد. این امکانات حتماً لازم و ضروری ست و نبود هر کدام از آنها یعنی نقص بزرگ.
می توان این امکانات را اینگونه ذکر کرد:
– ورودی مناسب و شکیل
– حیاط بزرگ و سرسبز
– پارکینگ بزرگ و ایمن
– طراحی بینظیر باغ
– جایگاه بسیار زیبای عروس و داماد در ابعاد بزرگ و مختلف
– میز و صندلی های فراوان و زیبا
– سرو غذا به شکل حرفه ای با توجه به ابعاد بـاغ تـالار
– وجود امکانات حرفه ای صدا و تصویر
– پرسنل حرفه ای و کاربلد با توجه به نوع برگزاری جشن ها
– دریافت هزینه منصفانه و به دور از زیاده روی
اینها البته مهم ترین ویژگی های هر باغ تالاری برای برگزاری دهها جشن در شرایط مختلف است.

طراحی مناسب فضای سبز در باغ تالار

با توجه به برگزاری جشن ها در فضای بیرونی و خاطره سازی های فراوان برای مدعوین، می بایستی نسبت به طراحی فضای سبز این مکان بسیار دقت نمود. معمولاً نه تنها دید از پایین بلکه نمای باغ تالارها از بالا بسیار مهم است.
با ورود ابزار نوین تصویربرداری مانند کوادکوپترها و تصویر برداری از آسمان علاوه بر تصویربرداری های معمول، آن چیزی که امروزه برای هر باغ تالاری بسیار مهم گردیده، طراحی باغ و فضای سبز این مجموعه ها با نمایی بسیار جذاب از بالاست.
نوع طراحی بایستی به گونه ای باشد که بتوان میز و صندلی ها را در دل فضای سبز چید. همچنین مدل میز و صندلی ها و رنگ آنها حتماً می بایستی در هماهنگی با طراحی باغ باشد.
با چنین فرمولی، به ترکیبی بسیار بی نظیر در باغ تالار خواهیم رسید.

مهم ترین ویژگی باغ تالار

مکان باغ تالار

مهم ترین مسئله ای که در انتخاب باغ تالار باید به آن توجه کرد، مکان باغ تالار است. مکان باید به گونه ای باشد که زیاد از شهر دور نباشد. و دسترسی به آن برای مهمانان مخصوصا عروس و داماد راحت تر باشد. آدرس نستقیم و سرراست باشد. و به راحتی بشود آن را پیدا کرد. مسیر رفت و برگشت برای بهتر و با برنامه انجام شدن مراسم بسیار مهم است. تا هم مهمانان از جشن و مراسم لذت ببرند و هم کارهای مراسم طبق برنامه پیش برود.

بنابراین یک تالار یا باغ تالار خوب برای شما، می بایست در یک مکان بسیار نزدیک و در دسترس برای میهمانان شما قرار گرفته و ترافیک و شلوغی مانع از رسیدن میهمانان به آنجا نمی شود.

ابعاد تالار پذیرایی

شما به  عنوان صاحب مجلس باید مشخص کنید چه تالار پذیرایی مناسب با تعداد میهمانان شماست. اگر تعداد میهمانان کم باشد، انتخاب یک تالار با ابعاد بزرگتر نمی تواند گزینه خوبی برای شما باشد. در این صورت مهمانان دور از هم می نشینند و سال خلوت و کسل کننده خواهد بود.

بنابراین سعی کنید با توجه به تعداد میهمانان خود تعیین کنید که کدام تالار پذیرایی برای شما مناسب تر است.

نورپردازی سالن

یک باغ تالار خوب و مناسب باید دارای نورپردازی خوبی نیز باشد. تا هنگام فیلمبرداری و عکاسی مشکلی از بابت نور نداشته باشید. و همچنین بتوان نور را تنظیم کرد و تغییرات در آن ایجاد کرد. باغ تالارهایی که تاریک باشند، گزینه مناسبی برای مراسم عروسی و جشن نخواهند بود. و حتما در نظر داشته باشید که نورپردازی سالن را چک کنید. و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. البته این کار قبل از شروع مراسم توسط کارکنان ما نیز انجام می شود.

 

باغ تالار

سالن غذاخوری تالار

یکی دیگر از موارد مهمی که باید به آن توجه کرد، سالن غذاخوری باغ تالار است. تمیز بودن، میز و صندلی سالم، ظرفیت سالن غذاخوری و … از جمله امکاناتی است که باید موقع انتخاب سالن به آن دقت نمایید. یک تالار پذیرایی خوب دارای سالن غذاخوری تمیز با دکوراسیون بسیار زیبا، گل آرایی میزها، رومیزی های بسیار زیبا، میز و صندلی های جدا از هم و راحت برای نشستن میهمانان است.

دکوراسیون تالار

فضای داخل و خارج تالار باید به گونه ای باشد که مهمانان در آن احساس راحتی کنند. و همچنین حین فلمبرداری و عکاسی زیبا به نظر برسد. جایگاه عروس و داماد، طراحی سفره عقد، دکور بیرونی و چینش صندلی ها باید طوری باشد که مهمان پسند باشد. و حس خوب را منتقل کند.

زمان خالی در تالار را از کجا پیدا کنیم؟

معمولا عروس و داماد ها برای برگزاری مراسم خود زمان خاصی را در نظر می گیرند. و سپس به تالار موردنظر خود مراجعه می کنند و زمان برگزاری مراسم را اطلاع دهند. اما مسئله ای که در اینجا اهمیت دارد، این است که آیا تالار در ان زمان جای خالی دارد و می تواند نوبت دهد یا خیر؟

در اکثر مواقع وقتی زمان خاصی را در نظر می گیرید ممکن است تالار از قبل نوبت داده باشد اما مراجعه شما باعث می شود زمان های خالی را بدانید و در همان حدود زمانی خود تاریخ خاصی را انتخاب کنبد. البته اکثرا تالار را می پسندند و سپس زمان مراسم را انتخاب می کنند.

باغ تالار ملل

باغ تالار ملل یکی از کامل ترین مجموعه عروسی در شهریار است که علاوه بر تشریفات عروسی در زمینه برگزاری همایش ها و افتتاحیه ها نیز بسیار موفق عمل کرده است. فضای باز بزرگ، عمارت بزرگ و باغ بسیار جذابی برای برگزاری مراسم در این باغ تالار در نظر گرفته شده که در فصول بهار و تابستان می توان از آن استفاده کرد. گل آرایی و دکوراسیون داخل عمارت نیز کم از فضای بیرونی ندارد و به طور شگفت انگیزی حس خوب و شادابی را به میهمانان منتقل می کند. باغ تالار ملل از جمله معدود تالارهایی است که دارای پارکینگ مجهز، پارکبان و دوربین مداربسته است.

هزینه برگزاری مراسم در عمارت ملل

هزینه های تالار یکی از مهم ترین دغدغه های عروس و داماد در برگزاری مراسما جشن و عروسی است. که با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه بسیار نگرانی به جایی هم هست. اما اگر از قبل در خصوص هزینه ها اطلاع کافی داشته باشید می توانید مراسم را مطابق با وضع مالی خود هندل کنید. هزینه های برگزاری مراسم در عمارت ملل به شرح زیر است:

باغ تالارهزینه ورودی تالار

یعنی مبلغی که به عنوان اجاره تالار در آن شب پرداخت خواهید کرد.

هزینه پذیرایی: پذیرایی از مهمانان به عهده شما میزبان محترم است بنابراین شما تعیین می کنید چقدر هزینه صرف پذیرایی شود.

هزینه خدمات

هزینه ای است که بابت خدماتی که تالار می دهد، مانند پذیرایی از مهمانان باید پرداخت گردد.

هزینه تزئینات

اگر سبک خاصی از تزئینات سالن و طراحی  دکوراسیون مانند شمع آرایی، بادکنک آرایی و … را در نظر دارید، لازم است هزینه ای بابت آن پرداخت کنید.

 اصلی ‌ترین تفاوت باغ تالار و تالار

در حقیقت یکی از تفاوت های اصلی میان تالارها و باغ تالارها در هر جای دنیا فضای باز و سبزی است که باغ تالارها دارند و تالارها این امکانات را ندارند. این تفاوت را می توان اصلی ترین تفاوت سالن ها با سالن ها دانست که اکثر مردم به خوبی با آن آشنایی دارند و می دانند.

باغ تالارها همانگونه که از اسمشان پیداست در طراحی مجموعه خود از باغ ها و زمین های بزرگ و فضای سبز استفاده می کنند و با گل آرایی های خاص و زیبا سعی در جذابیت بیشتر باغ خود برای مهمانان خود دارند.

علاوه بر طرح ها و گل آرایی ها، با در اختیار داشتن طراح دکوراسیون، میز و صندلی ها را به گونه ای می چینند که مهمانان در مراسم عروسی احساس راحتی کامل داشته باشند و از جشنی که به آن دعوت شده اند، کاملا لذت ببرند.

باغ تالار علاوه بر طراحی فضای بیرونی و باغ مخصوص خود، نیازمند فضایی سرپوشیده و مسقف برای برگزاری جشن در مواقع نیاز و بارانی یا سرد بودن هوا هستند. در واقع این امر باعث می شود تا باغ عروسی هزینه ای بالاتر نسبت به تالارهای پذیرایی داشته باشد.

بنابراین می توان گفت که باغ تالارها دقیقاً به همین دلایل مورد استقبال بیشتر عروس و دامادها و زوج های جوان قرار می گیرد و انتخاب های بیشتری برای برگزاری جشن ها و مراسم باشکوه در اختیار آنها قرار می دهد.

 

نحوه رزرو باغ تالار

اگر در روزهای نزدیک به جشن عقد و عروسی خود هستید، حتماً برای آن برنامه ریزی کرده اید و چیزهای خاصی در ذهن دارید. در برنامه های خود به باغ تالار و فضایی که رزرو می کنید نیز توجه ویژه داشته باشید. قطعا ابعاد تالار، ظاهر باغ، طراحی دکوراسیون امکانات رفاهی در باغ و … در انتخاب شما تاثیرگذار است. همه این کارها بستگی به باغ تالاری است که رزرو می کنید.

باغ عمارت سران از معدود باغ هایی است که کلیه شرایط مناسب را جهت برگزاری مراسم شما فراهم می کند. برای مشاهده و رزرو باغ می توانید با شماره های درج شده در صفحه تماس گرفته و هماهنگی های لازم را برای مشاهده تمامی امکانات و ویژگی های این باغ زیبا و لوکس انجام دهید.

هزینه رزرو این باغ تالار نیز بر مبنای تعداد میهمانان، نوع پذیرایی، امکاناتی که مدنظرتان است و بسیاری از موارد دیگر مشخص می شود.

 

باغ عمارت سران

تشریفات سران،جشن عروسی،عقد،نامزدی

بدون نطر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *