تشریفات مجالس

آتش بازی

آتش بازی تفریحی بسیار جذاب و دوست داشتنی ست که امروزه تقریباً در تمامی کشورها و در هر کدام به شکل و شیوه ای خاص انجام می شود. از این شیوه مهیج، در بسیاری مراسم و آیین های محلی و بومی نیز استفاده می کنند.

 

آتش بازی

برای اجرای چنین تفریح شادی نیاز به هیچ ابزار پیچیده ای نیست بلکه تولیدکننده سعی در راحتی استفاده از آنها داشته است به همین دلیل می توان ابزار آن را به راحتی خرید و در جشن و سرورهای مختلف استفاده کرد.

وسایل آتش بازی

هر سرگرمی و شادمانی نیاز به وسایل خاص خود دارد در این مورد نیز می توان انواع وسیله مهیج برای اجرای آتش های زیبا و کنترل شده مشاهده کرد. مواردی از قبیل:
– فشفشه
– زنبوری
– چرخونک
– منور
– آبشار سرد و گرم
– موشک
– فلاشر
– فرفره
– …
این وسایل هر کدام می توانند نورافشانی توسط آتش را به شیوه ای خاص و حتی در رنگ های مختلف انجام دهند و تا حد زیادی هم بی خطر و قابل کنترل هستند.

تاریخچه آتش بازی

نمی توان زمان دقیقی برای آغاز این شیوه از تفریح در جهان ذکر کرد اما به نظر می رسد از زمانی که بشر وجود داشته به نوعی انواع بازی با آتش و ابزار وابسته نیز وجود داشته است. در ایرانیان باستان می توان نمونه های بسیار فراوانی از آتـش بازی در مراسم آئینی و بزرگ شاهان و امپراطوری بزرگ ایران مشاهده نمود که در حجم و ابعاد بسیار بزرگ و حیرت آوری انجام می شده است.
همچنین در چین نیز با توجه به فرهنگ و آداب این کشور می توان نمونه های فراوانی از استفادۀ کاربردی از آتش در جهت ایجاد سرگرمی و تفریح را از گذشته تا امروز مشاهده کرد.

آتش بازی هوایی

یکی از زیباترین، مهیج ترین و معروف ترین نوع در بین سایر آتش بازیهاست که در تمامی مراسم حرفه ای و جهانی به شکلی کاملاً دقیق و حساب شده استفاده می شود بعنوان مثال در مراسم افتتاحیه و اختتامیه جام جهانی فوتبال، جام جهانی بازی های زمستانی و… .
در این نوع آتش بازیها از ابزار و وسایل بسیار حرفه ای مانند موشک، لانچر، منور، چلچله و همچنین کهکشان استفاده می شود. نوع نورافشانی و همچنین چگونگی انفجار این وسایل در آسمان نیز به دست طراحان و تولیدکنندگان طراحی می شود. نتیجۀ چنین تفریحاتی در آسمان نیز همان نورافشانی ها و آتش بازیهای زیبا در آسمان است که همگی چه از طریق رسانه ها و چه بصورت زنده و مستقیم از نزدیک دیده ایم.

 

باغ عمارت سران

تشریفات سران،جشن عروسی،عقد،نامزدی

بدون نطر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *