تشریفات ملل

تشریفات عروسی

مراسم عقد و عروسی یکی از ماندگارترین خاطرات زندگی هر کسی است. و ثبت این خاطرات زیبا برای عروس و داماد بسیار اهمیت دارد. هر دختر و پسری از سال های قبل از ازدواج رویای شب عروسی را در سر می پروراند و هنگام رسیدن آن روز هیجانات و استرس کنترل نشده ای سراغش می آید که باعث می شود کارهای مربوط به عروسی به خوبی انجام نشود. و در پایان مراسم به رغم صرف هزینه های گزاف نتواند به آن چیزهایی که می خواست دست یابد. در این راستا موسسات و شرکت هایی با عنوان تشریفات عروسی اداره و مدیریت آن روز را به عهده می گیرند تا هم عروس و داماد با خیال راحت به کارهای مربوط به خودشان برسند و هم استرس ناشی از انجام نشدن کارها وجود نداشته باشد.

تشریفات عروسی

انواع تشریفات عروسی چیست؟

ازدواج نشان دهنده اتحاد و پیوند دو نفر است. این مراسم اغلب همراه با جشن و سرور و پایکوبی اعضای خانواده، دوست و فامیل برگزار می شود. اگرچه اکثر مراسم عروسی دارای شباهت‌های اساسی هستند، اما ادیان، عقاید و آداب و رسوم متفاوت منجر به ایجاد تغییرات قابل توجهی می‌ شوند.

انواع مراسم عروسی شامل ازدواج های سنتی یا مذهبی، رسمی یا غیر رسمی می باشند. که براساس فرهنگ های خاصی که در ایران وجود دارد، به شکل های مختلف برگزار می شود. بر همین اساس تشریفات عروسی می توانند بسته به فرهنگ و آداب و رسوم هر منطقه ای مراسم ازدواج زوجین آن منطقه را با بهترین شکل و با اجرای تمامی آداب و رسوم زیبا انجام دهد.

هدف از برگزاری جشن عروسی

امروزه برگزاری جشن عروسی صرفاً به معنای پایکوبی نیست. بلکه اهداف دیگری نیز با خود به همراه دارد. از جمله اینکه با برگزاری این جشن به همگان اعلام می شود عروس و داماد ازدواج کرده اند. بنابراین توصیه می کنیم حتی شده یک مراسم کوچک برگزار کنید، حتما این کار را انجام دهید تا بتوانید همه آشنایان و دوستان را در جریان ازدواج خود قرار دهید.

از دیگر اهدافی که جهت برگزاری مراسم عروسی دنبال می شود، رعایت آداب و رسوم گذشتگان است. مطابق با فرهنگ ایرانیان دختر و پسری که با هم ازدواج می کنند، باید جشنی برگزار کنند و دیگران را در شادی خود سهیم نمایند. البته در گذشته مراسمات عروسی بیشتر از چند روز طول می کشید. اما امروزه با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و وضعیت مالی نابسامان جوانان، معمولاً عروس و داماد یک شب عروسی می گیرند و افراد محدودی را به جشن خود دعوت می کنند.

هدف دیگر از برگزاری مراسم عروسی این است که عروس و داماد بدانند در قبال همدیگر تعهداتی دارند. البته به جز عروس و داماد همه اطرافیان آن ها متوجه خواهند شد که این زوج نسبت به یکدیگر متعهد هستند.

تشریفات مجالس چیست؟

تشریفات مجالس به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که یک تیم حرفه ای برای مراسمات مختلفی همچون نامزدی، عروسی، تولد و سایر مراسمات رسمی و غیر رسمی انجام می دهند. تشریفات سران و تشریفات ملل در شهریار از بهترین نمونه های تشریفا مجالس هستند که صفر تا صد کارها را با توجه به تجربه بالا و پرسنل کاربلدی که دارند، انجام می دهند.

برگزاری مراسم ازدواج در تشریفات سران

همه افرادی که قبلا ازدواج کرده اند، حتما دردسرها و استرس روز عروسی را با پوست و گوشت خود احساس کردند. در ظاهر ممکن است همه ما از کارهایی که باید در روز عروسی صورت گیرد، اطلاع داشته باشیم. اما شلوغی آن روز، کمبود وقت و تنوع کارهای عقب افتاده باعث می شود که در روز عروسی حسابی سردرگم شویم.
در همین راستا تشریفات سران شرایطی را فراهم نموده تا بتوانید با خیالی آسوده تمامی کارهای قبل از مراسم عروسی خود را به آنها بسپارید. مدیریت تشریفات سران با داشتن تجربه ای بی نظیر از برگزاری مراسمات عروسی مختلف صفر تا صد کارهای مربوط به مراسم شما را بر عهده می گیرد.

مزایای انتخاب تشریفات مجالس

با انتخاب تیم تشریفات مجالس برای برگزاری مراسمات خود با خیال راحت و با بودجه ای مناسب مراسم خود را مدیریت کنید. به طور کلی انتخاب تشریفات مجالس مزایایی دارد که در اینجا به آن اشاره می کنیم:

برگزاری مراسم با توجه به بودجه شما

تیم تشریفات مجالس با توجه به بودجه ای که دارید، بهترین ها را به شما پیشنهاد می دهد. شما عزیزان می توانید مراسم خود را در بهترین باغ عروسی و با بودجه ای مناسب برگزار کنید.

تجربه و مهارت بالا

تشریفات مجالس سران و ملل با توجه به مهارت و تجربه ای که دارند، مراسم شما را بدون کم و کاستی انجام می دهند.

مدیریت زمان

یکی از مهم ترین نکاتی که در روز عروسی مهم است مدیریت زمان است. که تیم تشریفات سران و ملل به درستی آن را درک کرده اند. و با زمان بندی دقیق تمام مراسم روز عروسی از صفر تا صد را به طور کامل انجام می دهند. با زمان بندی درست و به موقع هر کاری در زمان خودش انجام می شود. مثلا پذیرایی از مهمانان، هماهنگی با عکاس و فیلمبردار با زمان بندی درست انجام می شود.

نکاتی برای انتخاب تشریفات عروسی

یکی از مواردی که باید قبل از برگزاری مراسم عروسی به آن توجه کنیم انتخاب تشریفات عروسی است. زیرا بخش اعظم از هزینه‌ های شما صرف تشریفات می ‌شود. مهم تر از آن مدیریت مراسم به عهده تشریفات است و اگر انتخاب درستی نداشته باشید ممکن است مراسم به طور کامل و مطابق میل شما انجام نشود. بنابراین در هنگام انتخاب تشریفات عروسی به نکات زیر توجه نمایید:

پیشنهاد تست مراسم می دهد:

تشریفاتی که از کار خود مطمئن باشد، از شما می خواهد که در یکی از مراسم هایش شرکت کنید، همه چیز را بسنجید و سپس با او قرارداد ببندید. در تست مراسم علاوه بر چگونگی پیش برد مراسم، تست غذا، دسر و سایر قسمت های مراسم نیز امکان پذیر خواهد بود.

مجوز فعالیت داشته باشد:

یکی از موادر مهمی که برای انتخاب تشریفات عروسی باید به آن توجه کنید، داشتن مجوز آن مجموعه است. زیرا افرادی هستند که از شما پول مراسم را می گیرند و کلاهبرداری می کنند. یا ممکن است بسیار بیشتر از آن مقدار که لازم است پول بگیرند. اگر مجموعه تشریفات مجوز داشته باشد، برای هر هزینه ای که می شود فاکتور ارائه می دهد و ریز هزینه ها را در اختیار شما قرار می دهد.

 

تشریفات عروسیسابقه برگزاری مراسم زیادی داشته باشد:

سابقه تشریفات مسئله مهم دیگری است که باید برای انتخاب، به آن توجه ویژه ای کرد. اینکه مجموعه تشریفاتی بتواند یک مراسم را با هزینه ای در حد وسع مالی میزبان برگزار کند، از مزایای اصلی آن به شمار می رود که تشریفا سران به راحتی از عهده این کار بر می آید.

هزینه تشریفات عروسی

قیمت و هزینه تشریفات عروسی از مهم ترین هزینه هایی است. که در ابتدای زندگی عروس و داماد ایجاد می شود. و در بسیاری از مواقع نگران کننده خواهد بود. زیرا مراسم عروسی پر از نیاز هایی است که نمی توان به راحتی از آن گذشت و لازم است. بسیاری از هزینه ها حتی در حداقل شرایط فراهم باشد.

استفاده از تشریفات عروسی در این شرایط می تواند کمک کند تا از قبل برای هزینه ها برنامه ریزی دقیقی داشته باشید. و با توجه به بودجه مالی شما همه چیز را مدیریت می کنند. و شما در شب عروسی خیالتان از بابت هزینه ها جمع خواهد بود. هزینه های مراسم نیز با توجه به پذیرایی و تالار و تعداد مهمانان و … مشخص می شود. تشریفات مجالس سران منوهای مختلفی دارند که با توجه به بودجه و تعداد مهمانان و مکان مورد نظر هزینه تشریفات تغییر می کند.

خدمات تشریفات مجالس عروسی

برای مجالس عروسی لازم است ابتدا تالار یا باغ رزرو شود. بعد از اینکه مکان انتخاب شد باید دیزاین باغ و سالن مطابق با سلیقه و خواسته عروس و داماد انجام شود. تمامی خدمات مربوط به دیزاین از جمله گل آرایی، دسته گل عروس، شمع ارایی، تزیین میز شام عروس و داماد، تزیین ورودی عروس و داماد، ساماندهی به گروه موسیقی، تزیین صندلی، اتش بازی، پذیرایی از مهمانان، هماهنگی با آتلیه و فیلمبردار و … توسط تشریفات سران در مراسم عروسی قابل ارائه است. شما با انتخاب منوی مورد نظر خود تمامی خدماتی که آن ذکر شده را دریافت می کنید. بعد از انتخاب منو بلافاصله برنامه ریزی دقیق برای انجام امور توسط تیم تشریفات صورت می گیرد. و خدمات بدون هیچ کم و کاستی انجام می شود. در حین پذیرایی کارکنان و خدمه موسسه تشریفات فرم مخصوص و یکدست دارند. که باعث ایجاد نظم در مراسم می شود. همچنین رفتار خدمات این مجموعه با مهمانان کاملا حرفه ای و تخصصی است زیرا از افراد آموزش دیده در این کار بهره گرفته اند.

خدمات تشریفات مجالس نامزدی

مراسم نامزدی برای همه افراد اهمیت ویژه ای دارد. زیرا در این مراسم خانواده عروس و داماد برای اولین بار همدیگر را می بینند و لازم است این مراسم بدون هیچگونه کم و کاستی برگزار شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم مراسم نامزدی را هرگز خودتان به عهده نگیرید. زیرا ممکن است به دلیل کم تجربگی و استرسی که بر دوش خانواده ها و زوجین قرار دارد. ارائه خدمات به مهمان ها با مشکلات و نقص هایی رو به رو شود. و این مسئله ناراحتی هایی را برای خانواده ها ایجاد کند. به همین جهت پیشنهاد می کنیم برای برگزاری یک مجلس بی نقص و شیک با مراکز و موسسات خدمات تشریفات مجالس نامزدی مشورت کنید. و برگزاری مراسم را بر عهده این موسسات بگذارید. مدیران و پرسنل تشریفات سران تخصص و تجربه کافی را در برگزاری مراسم شما بدون هیچ عیب و نقصی دارند.

تشریفات عروسی

خدمات تشریفات مجالس تولد

روز تولد هر انسانی از روزهای خاص زندگی وی به شمار می رود. و همه افراد تمایل دارند جشن تولد هر سالشان با سال قبل متمایز باشد. و خواهان برگزاری یک جشن تولد بی نقص متناسب با سن و نوع شخصیت مهمانانشان باشد. تشریفات سران منویی از تمامی خدمات و امکانات را در اختیار شما قرار می دهد. و شما بر اساس سلیقه و نیازمندی های خود مکان برگزاری جشن، خدمات مربوط به پذیرایی، گروه موزیک، گروه فیلم برداری و… را انتخاب می کنید.

خدمات تشریفات مجالس عقد

برای برگزاری مراسم عقد نیاز به سفره عقد است که از قدیم جزء آداب و سنن ایرانی ها بوده است. سفره عقد چه در منزل عروس و یا در محضر به شکل‌ های متفاوتی تزئین می ‌شود. که هر کسی بنا بر سلیقه خود می تواند آن را بیاراید.

تمامی وسایلی که روی سفره عقد قرار می دهند دارای نماد خاصی است. که باعث زیباتر شدن آن می شود عروس و داماد در کنار سفره عقد می نشینند و به خطبه عقد گوش می دهند.

وسایلی که روی سفره عقد قرار می گیرند عبارتند از گردو، بادام، فندوق، نان، نبات و تخم مرغ در کنار اینها از میوه، شیرینی، نان و پنیر و سبزی، جام عسل و ماست که نشان از از تلخی و شیرینی زندگی است نیز قرار می دهند.

تخم مرغ نماد باروری و زاد و ولد است. نان نماد برکت و رزق و روزی و نبات برای شیرینی زندگی می باشد.

امروزه به سفره عقد اهمیت زیادی می دهند و هر کسی تمایل دارد متنوع ترین و به روز ترین سفره ها را برای عقد خود در اختیار داشته باشد در تشریفات مجالس سران بهترین نوع سفره عقد با منو های مختلف در اختیار شما قرار می گیرد و شما با توجه به سلیقه خود می توانید هر کدام را که مایل هستید انتخاب نمایید.

انواع سفره عقد عبارت است از سفره عقد ایرانی، سفره عقد عربی، سفره عقد سنتی، سفره عقد لوکس و سفره عقد مدرن و …

خدمات تشریفات مجالس مهمانی

تشریفات مجالس سران شرایطی را فراهم نموده که می توانید جشن ها و مهمانی ها یا دورهمی های دوستانه خود را با برنامه انجام دهید. و شما با خیال راحت در کنار مهمانان حضور داشته باشید.

برای اینکه یک مهمانی خوب و با شکوهی را ترتیب دهید لازم است. اسباب پذیرایی را به بهترین شکل فراهم کنید تا رضایت خاطر مهمان را به دست آورید.

از آنجایی که امروزه مهمانی ها به دعوت میزبان انجام می شود لازم است. از قبل تمامی تدارکات چیده شده باشد و میزبان وقت زیادی را صرف آشپزخانه و پذیرایی نکند.

در برخی از فرهنگ ها نبودن میزبان در کنار میهمان را نوعی بی احترامی می دانند در این شرایط بهتر است برنامه ریزی برای مهمانی خود را به تشریفات مجالس سران واگذار کنید تا با خیالی راحت در کنار مهمانانتان لذت ببرید.

نکات مهم برای انتخاب تیم تشریفات مجالس و عروسی

انتخاب تیم تشریفات عروسی یک مسئله مهمی است که باعث می شود مراسم عروسی شما با برنامه ریزی و به صورت اصولی و دلخواه شما انجام شود. بنابراین باید نکاتی را جهت انتخاب تیم تشریفات عروسی در نظر داشته باشید. از جمله:

کیفیت خدمات

باید تیم تشریفاتی را به گونه ای انتخاب کنید که بتواند به شما گزینه های متنوع و انعطاف پذیری از تم ها، طرح ها، تزئینات و سرویس های پذیرایی مختلف ارائه دهد. همچنین باید تیم تشریفاتی را انتخاب کنید که تجربه و مهارت لازم را در زمینه برگزاری مراسم ها داشته باشد.

نیازسنجی دقیق

در انتخاب تیم تشریفاتی باید توجه داشته باشید که بتواند نیازهای شما را به خوبی بررسی و شناسایی کند. و بتواند به شما پیشنهادات مناسبی برای انتخاب مکان، موسیقی، آرایشگاه، آتلیه، دسته گل عروس و گل آرایی عروس ارائه نماید.

قرارداد شفاف

تیم تشریفاتی باید از همان ابتدا با شما قراردادی شفاف و روشن منعقد کند. تیم تشریفاتی باید بتواند هزینه های خدمات را به شما به صورت کامل و دقیق اعلام کند. و ضمانت نامه معتبر جهت انجام درست و اصولی کار ارائه نماید.

بازخورد مثبت

باید تیم تشریفاتی را انتخاب کنید که بازخورد مثبتی از مشتریان قبلی خود داشته باشد. و نمونه کارهای آنها را در شبکه های اجتماعی یا وب سایتشان ببینید. میزان رضایت کاربران از خدمات آنها می تواند به شما در انتخاب درست کمک کند.

همچنین باید تیم تشریفاتی را انتخاب کنید که امکان شرکت در برخی از مراسم های انجام شده توسط آنها را به شما بدهد.

 

تشریفات چه وظایفی در برگزاری مراسم بر عهده دارد؟

همانطور که گفتیم، تشریفات یک مجموعه از خدمات است که برای برگزاری مراسم های مختلف مانند عروسی، تولد، همایش و … ارائه می شود. وظایف تیم تشریفاتی ممکن است بسته به نوع مراسم و نیازهای مشتری متفاوت باشد، اما برخی از وظایف رایج تشریفات عبارتند از:

  • ارائه مشاوره به مشتری در مورد انتخاب مکان، تم، تزئینات، غذا، موسیقی و سایر جزئیات مراسم
  • انجام امور پذیرایی و سرویس دهی به میهمانان
  • مدیریت پرسنل و تجهیزات مربوط به مراسم
  • ایجاد تازگی و تنوع در خدمات
  • ایجاد فضایی شاد جذاب برای میهمانان و خاطره انگیز برای میزبان
  • رفع مشکلات و اختلالات احتمالی در طول مراسم
  • دریافت هزینه متناسب با خدماتی که ارائه نموده است.
  • ارائه ضمانتنامه و قرارداد شفاف

 

 

 

تشریفات سران

تشریفات سران،جشن عروسی،عقد،نامزدی

 

۱ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *